Понеділок, 30 січ. 2023 р.
Керівництво - Голова Ради старійшин PDF Друк E-mail

Голова Ради Старійшин Всеукраїнської громадської організації (ВГО) “Всеукраїнська Асоціація ветеранів і співробітників прикордонної розвідки “ЩИТ і МЕЧ”.

 

 

Заярний  Віктор Михайлович народився 19 серпня 1941 року в с. Дмитрівка Петропавлівського району Дніпропетровської області. Українець.

Військову службу розпочав кавалеристом навчального пункту Східного прикордонного округу.

У 1965 році закінчив Московське прикордонне військове училище КДБ при Раді Міністрів СРСР. Після його закінчення, для подальшого проходження служби був направлений в Закавказький прикордонний округ КДБ при РМ СРСР, де і розпочав офіцерську службу на посаді заступника начальника прикордонної застави.

У розвідувальних органах Прикордонних військ - з 1968 року. В 1977 році закінчив Вищу Червонопрапорну школу КДБ СРСР.

З 1986 року  проходив військову службу у Західному  прикордонному окрузі ПВ  КДБ  СРСР (м. Київ), та закінчив її у 2003 році на посаді заступника Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України - Командувача Прикордонних військ України.  Нині – генерал-лейтенант у відставці.

Всього у Прикордонних військах Заярний В.М. прослужив 42 календарні роки та пройшов шлях  від рядового до генерал-лейтенанта.

За час служби в Прикордонних військах Віктор Михайлович зробив вагомий особистий внесок у забезпечення національної безпеки та захист (охорону) державного кордону, розбудову органів прикордонної охорони, її оперативних (розвідувальних) підрозділів, особливо на етапі становлення національної системи прикордонної охорони Незалежної України.

За тривалу бездоганну службу та взірцеве виконання оперативно-службових завдань нагороджений «Почесною грамотою Верховної Ради України», медаллю “За відзнаку в охороні державного кордону СРСР”, відомчими відзнаками “Почесний прикордонник”, “За мужність в охороні державного кордону України” та  іншими 24 відзнаками України (СРСР).

Генерал-лейтенант у відставці Заярний В.М. був та залишається взірцем виконання військового і громадянського обов’язку. Після звільнення з військової  служби зберігає  активну громадянську позицію та залишається у ветеранському однострої. Є членом ветеранської організації Державної прикордонної служби (Прикордонних військ) України, а також одним із фундаторів Всеукраїнської громадської організації (ВГО) “Всеукраїнська Асоціація ветеранів та співробітників прикордонної розвідки “ЩИТ і МЕЧ”. Як визнаний фахівець у сфері розвідувальної діяльності та авторитетна серед прикордонної громадськості людина -  на установчому з’їзді Асоціації обраний Головою її Ради старійшин.

 
Наші партнери

Газета "Прикордонник"

Держприкордонслужба України

Громадянський корпус

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Хто на сайті?
На даний момент 10 гостей на сайті