Понеділок, 30 січ. 2023 р.
Щодо пам'ятного знаку прикордонникам PDF Друк E-mail

ЗАЯВА

Прес-центру Всеукраїнської громадської організації

“Всеукраїнська Асоціація прикордонної розвідки “ЩИТ і МЕЧ”

щодо Пам’ятного знаку прикордонникам в Парку Перемоги (м. Київ)

до 95-річниці Прикордонної охорони - Прикордонних військ - Прикордонної служби

28 травня 2013 року прикордонники низки держав - членів Співдружності Незалежних Держав, в тому числі й України, святкуватимуть своє професійне свято - День прикордонника. У цьому році воно співпадає з ювілеєм - 95-річницею Прикордонної охорони – Прикордонних військ - Прикордонної служби.

З нагоди ювілею, прикордонною спільнотою (Комітетом ветеранських організацій Державної прикордонної служби, низкою інших громадських організацій прикордонників)ініційовано, а керівництвом Державної прикордонної служби України (далі - Служба) - підтримано, спорудження Пам’ятного знаку прикордонникам в Парку Перемоги (м. Київ) за громадський кошт.

Ініціатива підтримана і Всеукраїнською громадською організацією “Всеукраїнська Асоціація прикордонної розвідки “ЩИТ і МЕЧ” (далі - Асоціація). Членами Асоціації зібрано й переведено на рахунок Комітету ветеранських організацій ДПС України, як ініціатору заходу, відповідні благодійні кошти.

Рада Асоціації вдячна усім тим членам Асоціації, хто відгукнувся та долучився, за допомогу, високий корпоративний дух та пам’ять.

В Адміністрації Служби (на жаль, без широкого залучення громадськості) було обговорено та попередньо затверджено проект Пам’ятного знаку. Зокрема, була запропонована постать прикордонника у польовій формі, з «розгрузкою» та у береті. Разом з тим, до цього часу серед ветеранської [прикордонної] спільноти триває гостра дискусія щодо такого художнього рішення (стосовно берету).

З цього приводу, Прес-центр Асоціації уповноважений заявити таке.

Зелений кашкет – завжди був і залишається одним із корпоративних символів Прикордонної служби та прикордонників усіх поколінь.

Відповідно до рішення, прийнятого I Всеукраїнською Конференцією від 16 лютого 2013 року, Асоціація, її члени – ветерани і пенсіонери прикордонної розвідки однозначно вважають, що з огляду на місце розташування Пам’ятного знаку - Парк Перемоги та корпоративні [прикордонні] традиції – попередньо запропонований берет доцільно замінити традиційним (історичним) головним убором прикордонників – кашкетом.

Ця позиція Асоціації чітко викладена в листі на ім’я Голови Комітету ветеранських організацій Державної прикордонної служби України, ветерана - прикордонника, генерал-лейтенанта у відставці Макарова А.А. Ми просимо врахувати нашу позицію.

Асоціація закликає усіх патріотів - ветеранів та пенсіонерів Прикордонної (-их) служби (військ) України (СРСР) підтримати ініціативу щодо спорудження Пам’ятного знаку прикордонникам, надати посильну матеріальну допомогу та підтримати позицію щодо головного убору прикордонника - кашкету.

Прес-центр Асоціації бажає усім прикордонникам тиші на прикордонних стежках, міцного здоров’я, благополуччя та успіхів, а ветеранам (пенсіонерам) Прикордонної служби (військ) - довгих років та трудових звершень!

 

Прес-центр ВГО “Всеукраїнська Асоціація прикордонної розвідки “ЩИТ і МЕЧ”

02.04.2013 р.

м. Київ

 
Наші партнери

Газета "Прикордонник"

Держприкордонслужба України

Громадянський корпус

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Хто на сайті?
На даний момент 4 гостей на сайті